Ciepłe letnie dni to doskonały czas, aby spędzać ze swoimi dziećmi czas poza domem i np. zabrać je na wyjątkowe wycieczki. Nie zawsze kluczem musi być egzotyka punktu docelowego. O atmosferze decyduje klimat rozmowy, okazja do wspólnej zabawy i śmiechu. A nic nie poprawia nastroju tak jak pyszne, chłodzące lody w towarzystwie swoich najbliższych. Zamiast sięgać po gotowe lody w sklepie, dlaczego nie wybrać się na wycieczkę do kawiarni, gdzie można doświadczyć nie tylko pysznych smaków, ale również stworzyć wspomnienia, które pozostaną na długo w pamięci? W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak fajnie pójść z dziećmi na dobre lody do kawiarni i cieszyć się tym wyjątkowym czasem razem.

Wybierz kawiarnię, w której dobrze się czujesz i która lubi dzieci.

Sprawdź, czy w ofercie są smaki i dodatki, które lubicie. Jeśli masz młodsze dzieci, ustal, czy po drodze jest plac zabaw. Jeśli wybierasz się ze starszymi dziećmi, wybierz miejsce, gdzie będziecie mogli porozmawiać albo zagrać w jakąś grę planszową. Stawiając na miejsce, w którym można spędzić więcej czasu, zapewnisz swoim dzieciom wyjątkowe doświadczenie. Z naszej strony, polecamy na leszczyńskim Zatorzu naszą cukiernię w Pasażu Zatorze w Lesznie. W okresie letnim można skorzystać z miejsc w ogródku. W pobliżu polecamy plac zabaw: Rojberkowo, przy ul. Franciszka z Asyżu lub Skate Plaza za Szkołą Podstawową Nr 9. Atrakcyjnym punktem jest też Cukiernia Hoffmann w CH Manhattan w Lesznie, gdzie można posiedzieć zarówno wewnątrz klimatyzowanego lokalu jak i na zewnątrz, pod parasolami. Spacer po Parku im. Jana Jonstona lub zabawa na pobliskich placach zabaw to doskonałe uzupełnienie Waszego wspólnego spaceru. A może przyda się także zakupiona w Empiku gazetka, dzięki której poświęcicie czas na wspólne czytanie przy lodach, soku i kawie? A tak przy okazji, próbowaliście już naszej nowej wyjątkowej kawy i naturalnych soków?

Skonsultuj się z dziećmi.

Zanim zdecydujesz się na taką formę spędzenia popołudnia, porozmawiaj ze swoim dzieckiem. Niezależnie od tego, ile ma lat, poczuje się dowartościowane, że może uczestniczyć w procesie decyzyjnym. Dowiedz się, jakie smaki lodów lubi najbardziej. Dzięki temu będziesz mógł upewnić się, że kawiarnia, którą wybierzesz, oferuje jego ulubione smaki. A może wycieczka stanie się pretekstem do spróbowania nowych smaków i otwarcia się na nowe doznania?

Ucz się razem:

Wybierając się na lody do kawiarni, możesz wykorzystać tę okazję do nauki. Jeśli pani obsługująca Wasze zamówienie ma chwilę czasu, zapytaj o to, jak powstaje kawa, jakie składniki są potrzebne do tworzenia lodów. Dzieci z pewnością będą zainteresowane dowiedzeniem się, jak powstają ich ulubione smakołyki. To także doskonała okazja do rozmowy o odpowiednim odżywianiu i zbilansowanej diecie. Jeśli Twoje dziecko jest nieśmiałe i wstydzi się zapytać, zrób to sama. Pokaż mu własnym przykładem, że można podejmować rozmowy na interesujące tematy i przełamywać nieśmiałość.

Zabierz dzieci do kuchni:

Jeśli Twoje dziecko jest na tyle starsze, aby brać udział w kuchennych przygotowaniach, zainspiruj je, aby spróbowało samodzielnie stworzyć swoje własne lody. Po powrocie do domu możecie razem eksperymentować z różnymi smakami i składnikami, co stanie się świetnym sposobem na rodzinne spędzanie czasu.

Pozwól dzieciom się bawić:

Kawiarnie często oferują specjalne miejsca zabaw dla dzieci. Po zjedzeniu lodów, pozwól swoim pociechom swobodnie biegać i bawić się w takich strefach, jeśli są dostępne. To doskonały sposób na to, aby dzieci mogły spalić nadmiar energii i cieszyć się beztroskim czasem z rówieśnikami. Jeśli w kawiarni, którą wybierzecie nie ma kącika zabaw dla dzieci, skorzystajcie z okolicznego placu zabaw, gdzie twoje dziecko pobiega, a Ty możesz odpocząć z własnymi myślami.

 

Pójście z dziećmi na lody do kawiarni to doskonały sposób na spędzenie czasu razem i stworzenie niezapomnianych wspomnień. Wybierając odpowiednie miejsce, konsultując się z dziećmi, ucząc się razem, bawiąc się w kawiarni i eksperymentując w domu, stworzysz dla swojej rodziny wyjątkowe doświadczenie. Niech te chłodzące smakołyki będą pretekstem do tworzenia silnych więzi rodzinnych i cieszenia się wspólnym czasem w letnie dni.